OFFICERS
DIRECTORS
COMMITTEES
ARBA CONVENTION
Breed chair: Jeff Batchler
Open Satin Superintendent: David Kilander
Secretary: Tiffany Weise
Open Mini Satin Superintendent: Dylan Whitmer
Secretary: Paula Keller
Youth Superintendent: Kari Bentrup
Secretary: Megan Kilander
Banquet: Dianne Morris
Booth/Raffle: Deb and Holly Mercer
AUCTION
Dereck Tuntland – Chair
Jeff Batchler
Rob Wampner
Paul Koopin
Darren Blue
AUDITING
Debbie Mercer – Chair
Holly Mercer
Sandy Doyle
BONNIE KEELE MEMORIAL SCHOLARSHIP
Kari Bentrup – Chair
Bryan Gast
Phil Lisle
Kendall Lisle
Dianne Morris
Mandy Baumler
Sara Riemann
Bart Lillie
BUDGET
Sherry Garrett – Chair
Sam Smith
Mandy Baumler
CONSTITUTION, BY-LAWS & SHOW RULES
Jack Etnyre – Chair
Michelle VanHee
William Bryan
Sam Smith
Robert N Smith
Delores Morris
Scott Rudolph
Dennis Baumler
DOMESTIC RABBITS CORRESPONDENT
Ray Stacy – Chair
DISTINGUISHED MEMBER AWARD
Roger Hassenpflug – Chair
Mike Avesing
Jim Baylis
Jack Etnyre
Bonnie Gustafson
Bruce Howery
Melissa McGee
Sam Smith
ELECTION
Buddy Harwell – Chair
Jerry Lamb
Gary Palm
GUIDEBOOK
Griff Harris – Chair
Michelle VanHee
Sara Riemann
Scott Rudolph
Robert N Smith
Holly Mercer
HISTORICAL
Debbie Mercer – Chair
Holly Mercer
Mandy Johnson
Kathy Gustafson
JUDGE NOMINATION
LeAnn McKinney – Chair
Mandy Baumler
Bill Estes
Katie Lisle
Tyler Hinckley
Dee Tones
Suzel Bozada-Deas
Kayla Campbell
Chance Brewer
Jana Costa
Jana Hart
Teresa Desautell
Thomas Tafoya
John Terry
Dylan Whitmer
Amanda Wampner
Scott Rudolph
Bart Lillie
MEMBERSHIP
Sherry Garrett – Chair
Ray Stacy
Susie Dapper
Mandy Baumler
SATIN NEWS
Holly Mercer – Chair
Roger Hassenpflug
Holly Mercer
Mike Avesing
Sue Chapman
Jack Etnyre
John Greybeal
Tim Woodman
Kathy Gustafson
Uno Kivi
Haley Maday
Noah Shields
Jana Hart
Brian Williams
SPECIALS
Uno Kivi – Chair
Sherry Garrett
STANDARDS
Mike Avesing – Overall Chair
Satin Sub-Committee:
Melissa McGee – Co-Chair
Amanda Wampner
Jim Baylis
Laurie Statz
Nora Haggens
Jack Etnrye
Mini Satin Sub-Commitee:
LeAnn McKinney – Co-Chair
Uno Kivi
Susie Dapper
Todd Naragon
Dereck Tuntland
Holly Mercer
SWEEPSTAKES
LeAnn McKinney – Chair
John Terry
Mandy Johnson
Kyle Yacobucci
Mandy Baumler
WEBSITE
Marie van Hulsentop – Chair
Uno Kivi
YOUTH
Glenda Weiss – Chair
Kayla Campbell
Noah Shields
Tiffany Weiss
Jana Costa
Reba Thomas